Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Kilka pytań o 9-3 II Kombi benzyna.
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 18:28 

Model SAABa: XXX
Witam.
Przymierzam się do zmiany samochodu i zastanawiam się nad Saabem 9-3 II w wersji kombi z silnikiem benzynowym.
Aktualnie jeżdżę autem z silnikiem V8 / 286km, ale mam ochotę na coś z turbo ;)
I teraz tak, jak to jest z tymi silnikami i ich mocami. Czy turbina w 150km i 175km jest taka sama? 210km ma już inną?
Na który silnik generalnie zwrócić uwagę. Zależy mi na bezawaryjności i osiągnięciu okolicy 250km jak najniższym kosztem/jak najmniejszą ingerencją w mechanikę.
Czym różnią się poszczególne silniki B207 ? (Chodzi o tą ostatnia literę, L, E, R)

I pytanie o skrzynię. Wolałbym szczerze mówiąc skrzynię automatyczą ale nie wiem jak z jej awaryjnością i ogólnym działaniem? Płynność, szybkość reakcji; jakiś tryb sportowy?
Jak ze smarowaniem skrzyni, czy można bezpiecznie takim autem jechać na hamownię?

Interesuje mnie jeszcze jak jest z wyposażeniem. Konieczne są dla mnie elektryczne regulowane fotele z pamięcią - czy to jest tylko w jakichś konkretnych wersjach? Czy generalnie opcja na zamówienie i można to spotkać w każdym egzemplarzu?
Czy z tymi plastikami w środku rzeczywiście jest tak słabo jak o tym mówią?

Dzięki bardzo za pomoc ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]