Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Gdzie kupić najlepiej wycieraczki?
PostNapisane: 12 lis 2017, o 14:39 

Model SAABa: 9-3
Gdzie najlepiej kupić wycieraczki do mojego Saaba 9-3 drugiej generacji?

Sezon w pełni a moje wycieraczki są w stanie beznadziejnym, nie zbierają wody i zostawiają smugi,
gdzie mogę kupić nowe?

Znalazłem w necie coś takiego ale czy nie wyglądają one na trochę wątpliwej jakości?
https://www.dipp.pl/wycieraczki-hybrydowe-do-saab-9-3-092002-082007-9440-p-10703.html

Czy warto kupować w takich sklepach albo na allegro? Zamienniki to pewnie jakaś chińszczyzna,
oryginalne cięzko chyba dostać? (takie naprawdę oryginalne)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Gdzie kupić najlepiej wycieraczki?
PostNapisane: 12 lis 2017, o 15:16 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 II
Ja kupiłem na allegro ale jedna brzydko mazała, dokupiłem sztukę w biedronce i działa perfekcyjnie, cicho i bez smug. To tylko wycieraczka, nie ma co wydziwiać i co to znaczy ORYGINALNE? Myślisz, że w fabryce Saaba robili pióra wycieraczek? :D Możesz szukać Boscha, dobre robi, Valleo...ale moim zdniem nie ma to wiekszego znaczenia-maja być skuteczne a ja wymieniam pióra i tak minimum 2 razy w roku, czasem 3, więc nie przywiązuję wagi do marki.

-------------------------
SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm

PostNapisane: 12 lis 2017, o 21:36 

Model SAABa: 93ss 1.8t +vialle
nie kombinuj z tymi wycieraczkami tak jak napisał tommy
Ja kupiłem takie za 35zl komplet https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... Items.html i jestem zadowolony brak smóg no i kosztuja grosze to nie żal mi ich wymienić za pół roku. A tak kupisz za 200zl bajeranckie co to one nie robią i za półroku bedziesz jeżdził po deszczu z niewyrażną miną bo ci szkoda bedzie wymienić na nowe.

PostNapisane: 13 lis 2017, o 10:20 
Sierżant

Model SAABa: 95
Najlepsze sa zwykle wycieraczki, fakt ze niektore powyzej 100 km zamiast scierac wode rozcieraja (chociaze teraz po 2 miesiacach zrobily sie twardsze jest troche lepiej ale szalu nie ma). Dla porownaniu boscha wycieraczki zwykle przy 180 radza sobie z woda, natomiast plaskie zdecydowanie slabiej (przy 140 zaczynaja slabiej sobie radzic)i zaczyna je podbijac.

PostNapisane: 13 lis 2017, o 15:13 

Model SAABa: Saab 9-5 2.3T
Ja zawsze sprawdzam, czy wycieraczki zawierają domieszkę grafitu. Dzięki temu składnikowi, wycieraczki nie piszczą przy wcieraniu.

PostNapisane: 14 lis 2017, o 12:10 

Model SAABa: 2.0T AERO
Rok temu przed zimą zostały mi na tym forum polecone wycieraczki motogum, bo też musiałem wymienić. I mimo tego, że pracowały na początku w gorszych warunkach bo zimą gdzie lód itp., a w domu słyszałem ''ja bym wymienił na wiosne bo zimą jak przymarzną to i tak je zniszczysz''.... Bardzo ładnie zbierają całą wodę dokładnie do dziś, nie zostawiając żadnego paska mokrego ;-) Zobaczymy po kolejnej zimie jak będą się sprawowały, ale póki co są idealne.

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 14 lis 2017, o 21:21 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 Vector
Miałem Bosch Aerotwin, Valeo Xtreme , a teraz są Michellin Stelth i powiem tak - jeden kij, żadne nie są lepsze ani gorsze - wszystkie po ponad 100 za komplet i wszystkie po roku do wymiany. Według mnie dochodzi jeszcze jakość płynu do spryskiwaczy i jak "wygląda" przednia szyba. Sklepów jest od groma, wujek google bardzo pomaga. Niestety wybrać musisz sam bo jak to bywa ilu odpowiadających tyle odpowiedzi. Osobiście - Valeo Xtreme, ale to mój wybór.

PostNapisane: 14 lis 2017, o 22:24 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 II
corbi95 napisał(a):
Rok temu przed zimą zostały mi na tym forum polecone wycieraczki motogum, bo też musiałem wymienić. I mimo tego, że pracowały na początku w gorszych warunkach bo zimą gdzie lód itp., a w domu słyszałem ''ja bym wymienił na wiosne bo zimą jak przymarzną to i tak je zniszczysz''.... Bardzo ładnie zbierają całą wodę dokładnie do dziś, nie zostawiając żadnego paska mokrego ;-) Zobaczymy po kolejnej zimie jak będą się sprawowały, ale póki co są idealne.

raz kupiłem motguma-byly spoko, teraz kupilem drugi komplet i jedna marze okropnie-zamieniłem na biedronkową, Motguma wiecej nie kupię.

SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm

PostNapisane: 15 lis 2017, o 15:30 

Model SAABa: 2.0T AERO
Tommy, chyba, że tak jak mówisz, zależy od trafienia... To racja, ja trafiłem akurat dobrze, dlatego tym się kierowałem, bo po roku nie widać oznak zużycia.

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]